info@aquapack.ir
09191593833 - 02632730013

بیوتروریسم چیست؟

 بیوتروریسم  به عبارت جامع سوء استفاده از میکروارگانیسم ها درجهت تولید جنگ افزار و منتشر کردن عوامل بیولوژیکی یا سمی با هدف رعب و وحشت و هلاکت یا آسیب رساندن به انسان‏‌ها،و نابودی دام ها و گیاهان با قصد و نیت، تهدید و وادار کردن یک دولت برای برآورده کردن خواسته‏ای سیاسی یا اجتماعی.

امروزه در بین جنگ‌افزارهای نوین، سلاح‏‌ها و فن‏آوری میکروبی بیش‏تر از سایرین مورد توجه تروریست ها و ابرقدرت‏‌ها قرار گرفته است.


زیرا:
*از سلاح‏‌های هسته‌یی نمی توان به راحتی بر علیه دشمنان استفاده کرد زیرا تبعات بکارگیری چنین سلاح‏‌هایی آن‏‌چنان گسترده است که قسمت اعظمی از جهان را در بر خواهد گرفت.
*اشعه‌های رادیواکتیو، طوفان اتمی ،گردوغبار اتمی  و اشعه‌های یونیزان را نیز نمی شود استفاده کرد زیرا حوزه وسیعی را آلوده خواهند کرد. طبعاً در این موقع کشور بکار برنده این سلاح‌ها باید پاسخ‏گوی کشورهای همسایه نیز باشد.
*از سوی دیگر سلاح‏‌های شیمیایی را به دلیل مشکلات حمل ،نگهداری و بکارگیری، نیمه عمر کوتاه، خطر نشت، تأثیر محدود و قابلیت ردیابی عامل ترور کننده باعث شده چندان مورد قبول واقع نشوند.

از این رو سلاح‏‌های میکروبی، چه در عرصه جنگی و چه در عرصه تروریستی، وسیله‌ای بسیار مطلوب برای دشمنان شده است. توان تولید بالا، نگهداری راحت، قابلیت انتشار، قابلیت تکثیر برای عوامل میکروبی زنده، دشواری بسیار در ردیابی ، گستردگی عمل‏کرد از انسان تا دام و محصولات کشاورزی و بسیار موارد دیگر.. موجب شده تشکل‏های تروریستی به این فن‏آوری جدید بشدت کشش یابند بدون آن‏که بتوان گناهی را متوجه آن‏‌ها نمود و کشور هدف هرگز نتوانسته ادعا خود را علیه دشمنش به اثبات برساند.

تاثیرات یک حمله بیولوئژیکی به چهار دسته تقسیم می‏‌شوند:
1- فیزیکی:باعث بروز بیماری می شود
2- روانی:بروز ترس و وحشت میان مردم
3- اقتصادی:محدودیت سفر و جابه‏جایی و متوقف شدن فعالیت‏‌های اقتصادی و کسب و کار
4- زیست محیطی:آسیب دیدن انسان‏‌ها، حیوانات، گیاهان، آلوده شدن منابع طبیعی مثل منابع آب
نشانه های حمله بیولوژیکی عبارتند از :
1-وجود اجساد حیوانات مرده به‏ صورت غیرعادی در یک منطقه.
2- احساس تغییر طعم و مزه آب و مواد غذایی.
3- خشک شدن ناگهانی گیاهان.
4- مردن احشام و دام‏‌ها در منطقه.
5- بیمار شدن ناگهانی افراد.
6- مشاهده افراد مبتلا به بیماری با علائم مشترک و به تعداد زیاد.
راه‌های انتشار عوامل بیولوژیک در یک حمله تروریسی
يكي از راه هاي انتشار عوامل بيولوژيك درحمله بیوتروریسم از طریق هوا، آب یا غذا می‌توانند پخش شوند و بیشترین راه‌ها برای انتشارعامل بیماری‌زا از طریق هوا و آلودگی آب آشامیدنی است. تروریست‌ها تمایل به استفاده از عوامل بیولوژیک دارند زیرا تشخیص این عوامل بی‌نهایت مشکل بوده و در چند ساعت یا چند روز ممکن است ایجاد بیماری نکنند. تهديدات بيولوژيكي توسط ميكروب هاي پاتوژن و بيوتوكسين ها ايجاد مي گردند. از مهم ترين عوامل و توكسين هايي كه از طريق آب و مواد غذايي در اهداف بيوتروريستي مورد استفاده قرار مي گيرندبرخی از عوامل بیماری‌زا مانند ویروس آبله می‌توانند از فردی به فرد دیگر منتقل شوند و برخی مانند عامل سیاه زخم این قدرت را ندارند. در حملات بیولوژیک از عواملی استفاده می‌شود که نسبتاً آسان و ارزان بدست آیند و به آسانی منتشر شوند و بتوانند سبب تهدید و وحشت وسیع بعنوان یک سلاح تهاجمی بشوند.
بیوتروریسم بر آب لوله کشی مردم هم نفوذ پیدا کرده است و متاسفانه آب داخل لوله کشی‌ها حاوی کلر است که متاسفانه اولین سلاح شیمیایی در جنگ جهانی کلر بود و همه دانشمندان می‌دانند که کلر سم است ویکی ازدلایل بالا بودن آمار سرطان و بیماری‌های گوارشی و دیابت به شمار می آید.

تغذیه غلط مردم و نفوذ بیوتروریسم درانبارهای مواد غذایی همچون روغن‌های مورد استفاده مردم .باید دلیل این سوال را که چرا باید روغن‌ زیتون و کنجد و ورغن‌های حیوانی جای خودشان را به روغن نباتی و مایع دهند که نه تنها ارزش غذایی ندارند بلکه برای سلامتی بدن هم مضر است، چرا باید قیمت یک روغن کنجد یا زیتون حدود 40 هزار تومان باشد و قیمت روغن‌های مایع حدود 5 الی 6 هزار تومان و این همان تغییر گرایش مصرف مردم و نفوذ بیوتروریسم است.


یکی ازمهم ترين اقدامات در پيشگيري و كنترل تهديدات بيولوژيكي ناشي از موادغذايي رعايت اصول بهداشت آب و مواد غذايي در هنگام حملات بيولوژيك است.

شما می توانید با خرید یک دستگاه تصفیه آب استاندارد از آب آلوده در امان باشید و مطمعن باشید که آب فقط آب است.

فروشگاه پاکاب صنعت البرز آماده خدمتگزاری به شما هموطنان عزیز می باشد.

بهداشت آب تهران

مسئول کنترل کیفیت و بهداشت آب:

کیفیت آب تهران مطابق با استانداردهای جهانی است. احمد مشیری اظهار کرد : آب تهران بر اساس استانداردهای ملی ایران و سازمان  جهانی بهداشت پایش و کنترل می شود .و عمل تصفیه اب به صورت روزانه و پیوسته روی آب انجام می شود .

آزمون های کنترل کیفی بسیاری مانند کلرسنجی ، باکتریولوژی ، بیولوژی ، فیزیکی - شیمیایی ، فلزات سنگین و ریز آلاینده ها را به صورت روزانه روی آب تهران انجام می شودو این نتایج نشان دهنده این است که آب تهران پاک ، سالم و دارای قابلیت آشامیدن است .

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی تاکید دارد که میزان نیترات آب تهران در برخی نقاط بالاتر از حد استاندارد بوده و به همین دلیل به زنان باردار و کودکان توصیه می شود از آب تصفیه شده  یا دستگاه تصفیه آب استفاده شود .

در این بین دستگاه های تصفیه آب خانگی و اداری نقش بهبود دهنده آب را دارند و طعم و مزه ی آب را بهتر و مطلوب تر می کنند .

ادامه مطلب: بهداشت آب تهران

گالری تصاویر

6000GPD-1.jpg4500GPD-3.jpg4500GPD-1.jpg4500GPD-2.jpg9000GPD-1.jpg9000GPD-2.jpg

سرپرستی فروش وامور جذب نمایندگی استان البرز

  • آدرس دفتر البرز -کرج -بلوار طالقانی جنوبی-چهار راه کارخانه قند -جنب مسجد -ساختمان شهدا -طبقه 1-واحد3
  • تلفن دفتر مرکزی: 02 31 77 32 026
  • آدرس فروشگاه : البرز -کرج -هفت تیر جنب کنار گذر .خیابان ملک زاده،(چهارصد دستگاه) ساختمان 3 فرهنگیان تصفیه اب بابایی
  • تلفن فروشگاه: 14 - 13 00 73 32 026
  • تلفکس: 02 31 77 32 026
  • موبایل: 33 38 159 0919

کلیه حقوق این سایت محفوظ است. طراحی سایت؛ سئو و بهینه سازی توسط: آرمان وب