info@aquapack.ir
09191593833 - 02632730013

نحوه حذف نیترات و مواد سمی موجود در آب

نیترات دارای حلالیت زیاد درآب و بدون بو و مزه است که به سختی قابل حذف از آب می باشد.بنابراین کاهش نیترات اغلب با مشکلات و هزینه زیاد روبروست .روش های متفاوتی برای حذف نیترات از آب آشامیدنی وجود دارد که برخی از آن ها عملیاتی نیستند.جوشاندن آب، سموم محلول در آب مثل نیترات ، ناخالصی های حل شده در آب ، سختی و سنگینی ، فلزات سنگین و... را از آب حذف نمی کند.نیترات و سایر مواد مضر محلول در آب را می توان از طریق روشهای پیشرفته مانند،تصفیه آب به روش اسمز معکوس تصفیه کرد. دستگاه تصفیه آببه روش اسمز معکوس نیترات موجود در آب راحذف می کند ولی نه بصورت مطلق، بلکه بسیار بیشتر از سیستم های دیگر که قابل استفاده

بر روی آب آشامیدنی باشند. درفرآینداسمز معکوس آب با فشار زیاد از یک سری غشاء نیمه تراواعبور داده می شود.این فشار

خارجی از فشار اسمزی طبیعی بیشتر است در نتیجه مولکول های کوچک تر از منافذ غشاء عبور می کنند در حالی که مولکول ها ی بزرگ تر،قادر به عبور از غشاء نیستند و سپس در جریانی جانبی از کنار غشاءعبور داده شده ودفع می گردند.دراین فرآیند میکروارگانیسم ها نیز از آب حذف می شوند. به طور کلی این فرآیند برای شیرین کردن آب های شور به کار می رود ولی درسال های اخیر برای حذف آلاینده های خاص نظیر نیترات مورد توجه قرار گرفته است. اسمز معکوس یک روش تصفیه فیزکی ونوعی فیلتر اسیون است که نیاز به مواد شیمیائی ندارد.در اغلب منابع از روش اسمز معکوس به عنوان روشی موفق واقتصادی در دراز مدت برای کنترل آلاینده های آب از جمله نیترات یاد شده است.دراین روش علاوه برنیترات کل می تواند میکروارگانیسم ها رانیز حذف کند.دستگاه های تصفیه آب علاوه بر پایین آوردن ناخالصی ها از حد غیر مجاز می توانند آنها را به حد مطلوب نیز برسانند.در واقع اول اینکه همیشه جای خطاء جزئی وجود دارد و دوم بخاطر مناسب بودن آب برای آشامیدن نمی توان کاملا آن را خالص ( آب مقطر ) نمود و برای هر فاکتوری در آب حد غیر مجاز ، مجاز و مطلوبی وجود دارد برخی سیستم ها هم ممکن است کلا نیترات را حذف کنند ولی ممکن است آب خروجی آن ها برای شرب مناسب نبوده و در صنعت کاربرد داشته باشند و برخی دیگر در فرایند خود موادی به آب اضافه کنند که اثر نامطلوبی بر آب شرب داشته باشد.

نمایندگی دستگاه پیوریکام در کرج واقع در حد فاصل چهار راه هفت تیر و کارخانه قند ،با فروش دستگاه تصفیه آب خانگی باسیستم تصفیه آب به روش اسمز معکوس،آب سالم را به خانه های شما به ارمغان می آورد.

.

 

 

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

گالری تصاویر

6000GPD-1.jpg4500GPD-3.jpg4500GPD-1.jpg4500GPD-2.jpg9000GPD-1.jpg9000GPD-2.jpg

سرپرستی فروش وامور جذب نمایندگی استان البرز

  • آدرس دفتر البرز -کرج -بلوار طالقانی جنوبی-چهار راه کارخانه قند -جنب مسجد -ساختمان شهدا -طبقه 1-واحد3
  • تلفن دفتر مرکزی: 02 31 77 32 026
  • آدرس فروشگاه : البرز -کرج -هفت تیر جنب کنار گذر .خیابان ملک زاده،(چهارصد دستگاه) ساختمان 3 فرهنگیان تصفیه اب بابایی
  • تلفن فروشگاه: 14 - 13 00 73 32 026
  • تلفکس: 02 31 77 32 026
  • موبایل: 33 38 159 0919

کلیه حقوق این سایت محفوظ است. طراحی سایت؛ سئو و بهینه سازی توسط: آرمان وب