info@aquapack.ir
09191593833 - 02632730013

شیر مکانیکی (چهارراه) تصفیه آب

در این مقاله قصد داریم در خصوص یکی از قطعات دیگر دستگاه تصفیه آب به نام شیر مکانیکی یا شیر چهارراه صحبت کنیم. این شیر در اغلب دستگاه تصفیه آب نصب می‌گردد و کارکرد آن مشابه شیر برقی است. این شیر به‌صورت مکانیکی آب واردشده به فیلتر منبران را کنترل می‌کند. برای آشنایی با این قطعه لازم است که ابتدا اجزای داخلی را بشناسیم و سپس محل نصب آن را در دیاگرام بدانیم. و سپس عمکلرد قطعات آن را جهت کنترل آب ورودی به فیلتر منبران را بررسی کنیم.

 

 

 

 

 


آشنایی با  اجزا: این قطعه به دلیل سادگی در عملکرد اجزای پیچیده نداشته و با کمترین اجزا کار خود را انجام میدهد. از این اجزا می توان به قسمت فشار بالا شیر، دیافراگم تحتانی، پیستون انتقال فشار، سیلندر کنترل کننده پیستون، دیافراگم فوقانی و در نهایت قسمت فشار پایین شیر نام برد. این اجزا را می توان در شکل زیر مشاهده کنید.

محل نصب: برای شناخت بهتر این قطعه نیاز است که ابتدا محل قرار گیری آن را در دستگاه تصفیه اب بررسی کنیم. همان طور که از اسم این قطعه پیداست این شیر دارای دو ورودی آب و دو خروجی آب است. در شکل زیر محل نصب قابل مشاهده است.

همان طور که در شکل مشاهده می کنید قسمت فشار بالای این شیر در سمت ورودی به فیلتر منبران قرار دارد و توسط آن فیلترهای سه گانه به ورودی منبران متصل می‌شود. قسمت فشار پایین این شیر در سمت خروجی این فیتلر قرار داشته و خروجی منبران را به منبع ذخیره آب و فیلتر های پنجم و ششم متصل می کند. برای درک بهتر محل نصب این شیر باید روش کارکرد آن را بررسی کنیم.

روش کارکرد: کارکرد آن به این صورت است که ابتدا آب از سمت فیلترهای سه‌گانه به‌وسیله پمپ با فشار وارد قسمت فشار پایین شیر شده و از آنجایی ‌که شیر در حالت باز قرار دارد از سمت دیگر به سمت ورودی فیلتر منبران حرکت می‌کند. آب ورودی در منبران تصفیه شده و آب به آرامی از سمت قسمت فشار پایین شیر خارج می‌شود و در منبع ذخیره جمع‌آوری می‌شود. از آن جایی که فرایند تولید آب تصفیه شده در منبران به آرامی صورت می‌گیرد، فشار آب در سمت فشار پایین شیر به آرامی افزایش می‌یابد. با افزایش فشار آب در این سمت شیر، آب از روزنه قسمت بالا به دیافراگم فوقانی فشار می‌آورد. این تغییر فشار باعث تغییر طول دیافراگم شده و این تغییر طول توسط پیستون به دیافراگم تحتانی منتقل می‌شود. در نهایت تغییر مکانی دیافراگم تحتانی باعث مسدود شدن مسیر آب ورودی به فیلتر می‌شود و شیر به حالت بسته درمی‌آید.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

گالری تصاویر

6000GPD-1.jpg4500GPD-3.jpg4500GPD-1.jpg4500GPD-2.jpg9000GPD-1.jpg9000GPD-2.jpg

سرپرستی فروش وامور جذب نمایندگی استان البرز

  • آدرس دفتر البرز -کرج -بلوار طالقانی جنوبی-چهار راه کارخانه قند -جنب مسجد -ساختمان شهدا -طبقه 1-واحد3
  • تلفن دفتر مرکزی: 02 31 77 32 026
  • آدرس فروشگاه : البرز -کرج -هفت تیر جنب کنار گذر .خیابان ملک زاده،(چهارصد دستگاه) ساختمان 3 فرهنگیان تصفیه اب بابایی
  • تلفن فروشگاه: 14 - 13 00 73 32 026
  • تلفکس: 02 31 77 32 026
  • موبایل: 33 38 159 0919

کلیه حقوق این سایت محفوظ است. طراحی سایت؛ سئو و بهینه سازی توسط: آرمان وب